Ozdoby oraz dekoracje na eventy

Wydaje się, że bez udanych dekoracji czy ozdób, żadna impreza czy wydarzenie nie okaże się skuteczną. Stanowią one bowiem nie tylko istotny element wystroju sali lub pomieszczenia, w którym ma odbywać się dana uroczystość. Właśnie z tego powodu, z roku na rok rośnie liczba firm, zajmujących się produkcją i dystrybucją dekoracji na różne okazje.
balony
Dekoracje i ozdoby okolicznościowe kupuje się zazwyczaj z myślą o przygotowaniu przyjęć weselnych, jednak coraz częściej sięga się po nie także w przypadku innych, drobniejszych okazji, jak urodziny, rocznice, chrzciny, komunie, zabawy karnawałowe, a nawet eventy firmowe czy spotkania integracyjne. Dlaczego więc warto w nie zainwestować? Przede wszystkim, mogą wprawić zgromadzonych gości w niezapomnianą atmosferę. Jeśli bowiem motywem przewodnim motywem są czasy antyczne, dekoracja o podobnej tematyce, może wprowadzić uczestników w podobną atmosferę. Mogą one także sprawić, że szare pomieszczenie stanie się wesołe i kolorowe, pomimo pustych ścian.

Jak się okazuje, coraz częściej wzorujemy się na tym, co widzimy na klipach muzycznych, teledyskach lub filmach. Nasi rodacy uwielbiają czerpać z wzorców zachodnich i amerykańskich, a więc dość bogatych – nie zabrakłoby na nich balonów, confetti, przebrań, masek, serpentyn, brokatu, śmiesznych trąbek, szafy grającej, fontanny czekoladowej czy innych atrakcji. Każdy z takich gadżetów może sprawić, że zgromadzeni goście będą się czuli naprawdę wyjątkowo. Świetnym przykładem podobnej zabawy jest chociażby słynne Halloween, które obchodzone jest, kiedy my świętujemy uroczystość „Wszystkich Świętych”. Na Halloween nie zabraknie więc przebrań szkieletów i wampirów, duchów, powycinanych odpowiednio dyń, lampionów i innych, przerażających gadżetów. To właśnie dzięki nim, Halloween może być rzeczywiście obchodzone w upiornej, przerażającej atmosferze. Organizatorzy imprezy osiągnęliby więc zamierzony efekt.

Nie da się ukryć, że ozdoby i dekoracje nie są zarezerwowane dla przyjęć dziecięcych czy młodzieżowych, opierających się na postaciach z bajek, potworach czy innych z pozoru zabawnych atrybutach. Mogą być to ozdoby eleganckie, uświetniające przyjęcie dla wyższych klas, a więc: kwiaty obrusy, eleganckie serwetki, balony oraz palmy. Wiadomo, że tego typu ozdobienie stołów można zlecić specjalnej firmie, zajmującej się organizacją eventów lub ich wystrojem, jednakże można zająć się tym samodzielnie. Tym bardziej, że w wirtualnej sieci można znaleźć mnóstwo gotowych pomysłów, które wystarczy jedynie wykorzystać. Trzeba się było jednak nastawić na dość wysokie koszty, ponieważ dekoracje są najczęściej wykonywane przez niewielką liczbę producentów. Warto jednak pamiętać, że styl imprezy lub koncepcja powinna być dopasowana do okazji. Jeśli więc zamierzamy zorganizować studniówkę i w grę wchodzi motyw retro, nie tylko potrzebne będą kostiumy, kojarzące się z tamtym okresem. Nie powinno także zabraknąć urządzeń, wykorzystywanych w tamtym okresie na dyskotekach np. boombox lub kolorofon, kuli dyskotekowej czy szafy grającej. Obowiązkowe są jednak hity muzyczne tamtego okresu.

Na imprezę karnawałową, doskonałym wyborem byłoby zastanowienie się nad dekoracjami brazylijskimi, ponieważ to właśnie stąd pochodzi karnawał. W grę wchodzą więc barwne światła, delikatne i zwiewne sukienki brazylijskich dziewcząt, tematyczna muzyka oraz niezbyt wysokie podesty, na których z gracją będą poruszać się tancerze.
Widać więc, że wybór dekoracji jest naprawdę szeroki. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaki moty przewodni wpadną organizatorzy.